Čtvrtek, 29 září, 2022
aktuálně

Německý ministr zahraničí vítá zmírnění amerických sankcí vůči Nord Stream 2

Německý ministr zahraničí uvítal rozhodnutí administrativy amerického prezidenta Joea Bidena zrušit sankce na firmy a fyzické osoby zapojené do kontroverzního ruského plynovodu Nord Stream 2. Šéf německé diplomacie Heiko Maas tento krok ve středu označil za „konstruktivní“.

USA dlouhodobě odmítají tento plynovod, který má přepravovat zemní plyn z Ruska do Německa. Washington argumentuje, že plynovod ohrožuje evropskou energetickou bezpečnost a poškozuje spojenců, jako jsou Polsko a Ukrajina, protože obchází jejich území.

Americký zpravodajský web Axios však informoval, že ministerstvo zahraničí USA v aktualizované zprávě pro Kongres uvede sankce vůči několika ruským lodím, ale ne vůči společnosti realizující projekt plynovodu Nord Stream 2 ani vůči jejímu generálnímu řediteli.

„Vnímáme to jako konstruktivní krok,“ řekl německý ministr zahraničí novinářům v Berlíně.

Maas dodal, že Německo bude s Washingtonem diskutovat o dalších krocích potřebných k tomu, aby se zajistilo, že vynechání části sankcí bude součástí i další zprávy, kterou americký resort zahraničí připraví o tři měsíce.

Další články autora

Komentáře

Reklama

SEO článek

Nejnovější články