Úterý, 29 listopadu, 2022
aktuálně

Investoři se přizpůsobili nejistému prostředí

Investoři se přizpůsobily nejistému prostředí, pokles příjmů bude mírnější, než se původně předpokládalo. Podle celosvětového průzkumu mezinárodní auditorské, daňové a poradenské společnosti Mazars více než 90% respondentů chce investovat do nových podniků.

Zpráva společnosti z června minulého roku naznačila, že navzdory otřesům se segment postupně z krize vzpamatuje. Pozitivní trend potvrzuje i nejnovější průzkum. „Potvrdilo se, že investoři jsou v nejistém prostředí odolní, hledají nové okamžité příležitosti a zároveň se perfektně přizpůsobili podmínkám práce na dálku. Pokud politické prostředí bude nadále stabilní a kapitál bude k dispozici, můžeme očekávat, že odvětví private equity bude aktivně hledat investiční příležitosti , „uvedl partner pro finanční poradenství a M & a z Mazars na Slovensku Daniel Marek.

Dosah pandemie na fondy, které jsou členy organizace SLOVCA (Slovenská asociace private equity a rozvojového kapitálu), se v mnoha aspektech shoduje s celosvětovým průzkumem. Hlavním důvodem je shodný dosah, jakož i reakce vlád v podobě Lockdown. Navzdory pozorovatelným negativním dopadem pandemie onemocnění COVID-19 v uplynulých 12 měsících zhruba polovina z dotazovaných členů dokázala z recese vytěžit.

Vyhlídky tržeb z důvodu specifického a nerovnoměrného dosahu pandemie nového koronavirus na jednotlivé sektory je nutné hodnotit na úrovni jednotlivých společností v portfoliu PE fondů. Obecně však šlo pouze o odložení finančních předpovědí a v některých případech dokonce předpovědí zvýšených tržeb.

Téměř třetina respondentů očekává pokles příjmů o 11 – 25%. O něco více než polovina respondentů očekává odložení strategie exitu v průběhu současného roku a později. Přibližně 65% věří, že vlády na pandemii zareagovali dobře. Zároveň si 20% stále myslí, že je příliš brzy hodnotit reagování vlád na situaci. Procento účastníků, kteří mají pocit, že vláda nezareagovala správně, bylo 15%.

Další články autora

Komentáře

Reklama

SEO článek

Nejnovější články